TVT – TUZEKS VERİ TOPLAMA SİSTEMİ
TVT sistemi, MOTEST yazılımı ile uyumlu çalışan ve Motor, Dinamometre, Kontrol Sistemleri (Hava, Yakıt, Su sıcaklık ve benzeri) Test Odası içerisindeki tüm sistemleri kontrol edebilen Motor ve Araç Test Tesislerine Özel Tasarlanmış Özel bir sistemdir.

İÇERİĞİ:
TUC/de: TUC/de – Tuzeks Universal Controller / (dynamometer/engine controller) Dinamometre / Motor kontrol merkezidir. TVT sisteminin Motor ve Dinamometreyi kontrol eden uzantısıdır. Tek başına kullanıldırğında otomatik test hariç tüm fonksiyonların Manuel çalıştırılmasına imkan verir. Motor yağ basıncı gibi enmli değerleri gözetir ve gerekisre testi kontrol eder.


TVT – Test Cell Controller: TUC Ünitesinin üzerinde çalışır ve TUC dahil Test Odası içerisindeki tüm sistemleri kontrol eder. Otomatik test adımları koşturur, tüm sensörlerden gelen bilgileri monitör eder ve testlerin kontrollü yapılmasını sağlar. TVT sistemi ayrıca tüm ölçü ve şartlandırıcıları kontrol eder, verilerini gösterir ve raporlar.


TUA - GAZ KOLU OTOMASYONU BİRİMİ : Motor gaz kolunun TUC tarafından otomatik kontrolünü sağlayan donanımdır. Müşteri ihtiyacını göre seçilir.


EGZOS GERİ BASINÇ KONTROLÜ (Exhaust Back Pressure Controller): Egzos geri basıncını kontrol edilmesini sağlar. Test Cell Control Network bağlantısı ile TVT – Test Cell Controller a bağlıdır ve kontrol değerleri burada toplanır.

 

TATCU/de ÜNİTESİ: ATCU – Automated Temperature Control Unit, İçten yanmalı motorlar için tasarlanmış, Özel sıcaklık kontrol ünitesidir. Hava, yakıt ve yağ sıcaklığını set edilen değerde tutar. Motor kapasitesine göre seçilir.


MOTEST: Motor, Dinamometre, Tüm Test Sistemini kontrol eden Motor Test Yazılımıdır. Tamamiyle kendi ürünümüzdür. Projeye özel düzenlenebilir. Her türlü ihtiyaca uygun olarak düzenlenebilir. Digital, bar, grafik, alfanümerik göstergeler istendiği yere konabilir. Standart windows kullanıcı arabirimi ve kurallarını kullanır. Kullanıcının tercihine uygun rapor çıktısı üretir. Techlogbook.com sistemine rapor gönderir. Uzaktan erişime açıktır.


MEASUREMENT EQUIPMENTs: Temel anlamda hava sarfiyatı, duman koyuluğu ölçüm cihazı, yakıt sarfiyatı ölçüm cihazı, motor kaçak gaz ölçüm cihazı (Blow BY)….vb. den oluşan spesifik ölçüm cihazları test odalarında kurulabilmektedir. TVT ve TUC ile bağlantılı olarak çalışan bu üniteler T2 vasıtasıyla alınan ölçüm değerlerini TVT sistemine gönderirler. Ölçülmesi gereken diğer motor değerleri ile ilgili cihazların tespiti için firmamızla bağlantıya geçmeniz halinde projeye uygun özel çözüm üretilir. Tüm imalatçıların, her marka model cihazı MOTEST ve TVT sistemine bağlanabilir.


T2 ÜNİTESİ: Emme havası, su sıcaklığı, ateşleme zamanı, yanma odası basıncı, valf zamanları, çevrimde kullanılan yakıt miktarı, motor yağı sıcaklığı ve basıncı gibi termokupol, strain gage, voltaj, akım girişleri gibi her çeşit verilerin TVT sistemine aktarılmasına imkan veren üniversal bir arabirimdir.

UTILITY CONTROL: HVAC gibi tüm test odası yardımcı tesislerini kontrol eden arabirimimizdir.


ECU INTERFACE: ECU (Engine Control Unit), T2 den aldığı motor verilerine göre motoru kontrol eden elektronik kontrol arabirimidir. ECU ile ateşleme zamanı, valf zamanları ve benzeri tüm ECU verileri TVT dolayısıyla MOTEST’e aktarılır.


EN ÖNEMLİSİ: Tüm üniteler ve yazılımlar kendi imalatımız olduğu için her türlü uygulamaya özel ürün geliştirilebilir veya mevcutlar projeye uygun hale getirilebilir. Ekonomik çözüm ihtiyacı olan projeler için indirgenmiş özel sistemler üretilebilir.


Komple anahtar teslim test odası planlama ve projelendirme, Temel vibrasyon izolasyonu, Test odası mekaniği, Baseplate, motor ayakları, şaft muhafazası, Motor arabası; otomatik, yarı otomatik docking, Dinamometre; montaj, işletmeye alma, komple hizmetleri, Veri toplama sistemi; projelendirme, imalat, entegrasyon, komple hizmetleri, Motor test otomasyonu; montaj, işletmeye alma, komple hizmetleri, test çevrimi, gaz kolu otomasyonu, Algılayıcılar; sıcaklık, basınç, nem, tork, devir, Motor suyu soğutma ve otomatik kontrolu, Motor yağ soğutma ve otomatik kontrolu, Yakıt soğutma ve otomatik kontrolu, Emme havası şartlandırma; sıcaklık ve nem kontrolu, Tüm motor test yan tesisleri: havalandırma, güvenlik sistemli yangın söndürme, atıkların işlenmesi

www.tuzeks.com.tr | 2013
怎么样让胸变大点,女人胸小怎么才能变大丰胸食物?在丰胸的问题上不要再盲目了,以上丰胸好方法加上简短的坚持就可以让你尽早的改善贫胸的困境丰胸产品,享受大胸女人高处的峰景,你还在犹豫什么呢丰胸方法?为了更精确的爱护好女性的乳房,在此我们为您提供丰胸专家为您一对一免费指导丰胸粉嫩公主!针对性地有效改善乳房!添加WeChat:zyy36602给你丰满健康大乳房!